Czy warto kupić iPhone 14 pro max?

iPhone 14 to najnowszy smartfon obecnego producenta, który w podstawowej wersji ma nadgryzione logo Apple i jest następcą znanej 13. Z pozoru identyczny telefon z kilkoma zmianami technicznymi, przede wszystkim nieco wydajniejszym procesorem graficznym, ale to nie wszystko. Chociaż te zmiany nie są wszechogarniające i wszechobecne, mogą być tak ważne dla wielu osób, że niektóre z nich z pewnością rozważą ich zastąpienie. prawidłowy? Czy warto kupić iPhone’a 14?

Jak wygląda i w jakich kolorach dostępny jest iPhone 14 pro max

Kształt nowego iPhone’a nie zmienił się od zeszłego roku. Nadal mamy tu do czynienia z dwoma szklanymi taflami połączonymi stalową ramą, polerowaną na wysoki połysk. Ten prawie nie ma wybrzuszeń i jest wykończony lakierem o wysokim połysku. O tym, że nie ma wad konstrukcyjnych chyba nie muszę tutaj wspominać. Etui ma wymiary 160,7 mm x 77,6 mm x 7,85 mm i waży 240 gram. Najnowszy iPhone z linii Pro Max jest dostępny w czterech kolorach: kosmicznej czerni, srebrnym, złotym i ciemnofioletowym, z których ostatni jest moim ulubionym. Trudno opisać ten kolor słowami, ale prezentuje się bardzo elegancko. To lekko przydymiony fiolet, który wbrew pozorom jest bardzo neutralny i wielu osobom, które o to pytałam, bardzo się podoba. Efekt uzyskano dzięki zastosowaniu matowego szkła z tyłu obudowy

Wysokiej jakości aparat w najnowszym modelu Pro Max.

iPhone 14 Pro Max to najbardziej zaawansowany smartfon fotograficzny firmy Apple, który dzieli system trzech głównych aparatów i przedniego aparatu. To niby dobrze znany zestaw w poprzednich generacjach smartfonów, ale tak nie jest, przynajmniej nie w dwóch z trzech modułów. Zamiast zmieniać sensor teleobiektywu, Apple poprawiło możliwości aparatu głównego i szerokokątnego.

Po raz pierwszy w smartfonie iPhone mamy główną matrycę 1/1,28 cala o rozdzielczości 48 Mpix Quad-Bayer i jasny obiektyw f/1,7 24 mm. Po połączeniu czterech pikseli w celu uzyskania rozdzielczości 12 Mpix poszczególne rozmiary pikseli wynoszą 1,22 µm i 2,44 µm. I oczywiście stabilizacja obrazu,

Czym różni się iPhone pro max 14 od zwykłego iphone 14?

Przyjrzyjmy się parametrom technicznym, które wyróżniają iPhone’a 14 Pro Max. Urządzenie ma ekran o znacznie wyższej jasności szczytowej niż model podstawowy 2000 nitów w porównaniu do 1200 nitów i częstotliwość odświeżania ekranu 120 herców na sekundę to dwa razy więcej niż zwykły iPhone 14. Do tego iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max mają lepszy procesor A16 Bionic. Różnica w wydajności między modelami jest minimalna, ale wciąż odczuwalna, szczególnie przy korzystaniu z bardziej wymagających aplikacji. I to się nie kończy, ponieważ istnieje więcej różnic między zwykłymi telefonami a telefonami Pro. Najważniejszą z nich jest ukryta kamera, która ma lepsze parametry techniczne w iPhonie 14 Pro i iPhonie 14 Pro Max. Model Pro oferuje między innymi lepszą jakość obrazu, w tym możliwość dalszego przybliżania. Ponadto iPhone 14 Pro i Pro Max obsługują również technologię Dynamic Island.