Istotne parametry hulajnóg elektrycznych

W ciągu ostatnich lat na popularności zyskują hulajnogi elektryczne. Do ich prowadzenia nie trzeba mieć żadnych uprawnień ja kw przypadku motoroweru. Z racji tego, że coraz więcej firm projektuje takie hulajnogi, to producenci prześcigają się w ofertach i propozycjach nowych modeli. Każdą z nich opisują charakterystyczne parametry. To właśnie one pozwalają na porównanie różnych modeli. Jakie to parametry?

Prędkość maksymalna hulajnogi

To największa prędkość, jaką może rozwinąć konkretna hulajnoga elektryczna. Może ona sięgać nawet 40 kilometrów na godzinę. To prędkość, która jest bardzo imponująca jak na sprzęt, do którego prowadzenia nie potrzeba żadnego rodzaju licencji czy prawa jazdy. Wybierając hulajnogi osiągające taką prędkość, powinno się zachować szczególną ostrożność.

Maksymalny możliwy zasięg

Każda hulajnoga elektryczna ma swój określony zasięg. Jest to ilość kilometrów, jaką można pokonać na jednym ładowaniu akumulatorów. Mówiąc jeszcze prościej, jest to odległość, na jaką można odjechać bez ładowania. Jest ona różna w zależności od modelu hulajnogi. Te, które osiągają większą prędkość, zwykle mają mniejszy zasięg, choć nie jest to regułą.

hulajnogi elektryczne

Obciążenie hulajnogi

Ten parametr jest nazywany różnie. Niezależnie jednak od nazwy opisuje on, jak ciężka może być osoba używająca hulajnóg. Warto zwrócić uwagę na ten parametr. Niektóre modele są przeznaczone dla dzieci i dorosła osoba mogłaby je uszkodzić. Są też modele, na których swobodnie mogą jeździć nawet dwie osoby z plecakiem. Dobrze jest więc upewnić się co do możliwości sprzętu.