iPhone 14 – nowości, jakie przygotowało dla nas Apple na rok 2022

iPhone 14 wprowadza na rynek ulepszoną wersję Siri, oferuje wysoką rozdzielczość ekranu Super Retina XDR i zapewnia łatwiejsze ładowanie. Wszystko jest jeszcze szybsze i ma więcej do zaoferowania niż w poprzednich wersjach wraz z systemem iOS 16. Jakie nowości przygotowało dla nas Apple w tym roku?

Ulepszona funkcjonalność Siri

Dzięki nowej aktualizacji Siri od Apple użytkownicy mogą liczyć na inteligentniejszego asystenta, który lepiej rozumie polecenia w języku naturalnym, a jednocześnie podsuwa sugestie na podstawie wcześniejszych interakcji z użytkownikiem. Ma on także zaawansowane możliwości uczenia się, dzięki czemu może szybko dostosować się do Twoich preferencji i odpowiednio spersonalizować swoje reakcje, co z czasem stanie się intuicyjne.

Oprócz szybszej reakcji Siri oferuje teraz szerszy zakres odpowiedzi, dzięki czemu w razie potrzeby może podać szczegółowe informacje, takie jak prognozy pogody lub ceny akcji, bez konieczności ręcznego przeszukiwania stron WWW lub aplikacji – oszczędzając cenny czas podczas wykonywania tych zadań.

Co więcej, najnowszy układ A15 Bionic firmy Apple sprawia, że wszystkie operacje są wykonywane szybciej, co oznacza brak opóźnień w działaniu, na które czasami cierpią inni wirtualni asystenci z powodu ograniczonej mocy obliczeniowej.

Poprawiono dokładność rozpoznawania głosu, co oznacza mniejszą liczbę błędów popełnianych nawet w hałasie otoczenia. Jest to szczególnie przydatne, jeśli często zdarza Ci się mówić do telefonu, gdy jesteś poza domem.

Lepsza rozdzielczość i jakość ekranu w nowym modelu

Jedną rzeczy, która naprawdę wyróżnia ten telefon, jest jego wyświetlacz – dzięki technologii ekranów OLED połączonej z wysoką rozdzielczością Retina HD+, użytkownicy mogą doświadczać swoich treści w najlepszej ostrości.

Dzięki 460 pikselom na cal (ppi) dostępnych na całym panelu o przekątnej 6,1 cala, otrzymujesz wyraźniejszy obraz bez poświęcania energii baterii czy poziomu jasności. Możesz cieszyć się obsługą HDR i jasnością od 800 do 1200 nitów.

Funkcja True Tone wraz z gamą kolorów P3 zapewnia jeszcze dokładniejsze odwzorowanie kolorów, niezależnie od tego, czy znajdujesz się w pomieszczeniu, czy na zewnątrz.

Nowe możliwości bezprzewodowego ładowania

Możliwość bezprzewodowego ładowania sprawia, że użytkownicy mogą wygodnie ładować swoje iPhone’y bez konieczności podłączania ich do gniazdka elektrycznego lub portu USB, co czyni życie łatwiejszym. Technologia wykorzystywana w ładowaniu bezprzewodowym polega na tym, że wystarczy położyć telefon na dowolnej podkładce kompatybilnej z technologią Qi – ta następnie przekazuje energię poprzez indukcję elektromagnetyczną bezpośrednio do komory baterii w urządzeniu, bez potrzeby używania kabli.

Wodoodporność i wytrzymałość iPhone’a 14

iPhone 14 jest wodoodporny i wytrzymały, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć niezawodne urządzenie, odporne na wszelkie warunki pogodowe. Telefon posiada klasę szczelności IP68, co oznacza, że jest chroniony przed wnikaniem pyłu oraz zanurzeniem. To idealne rozwiązanie, jeśli Twój styl życia obejmuje aktywność na świeżym powietrzu lub robienie zdjęć w pobliżu zbiorników wodnych.