Praktyczne dodatki elektroniczne do samochodu

Pomimo tego, że nowoczesne samochody wypełnione są bardzo dokładnie różnego rodzaju dodatkami i gadżetami, które mają umilać jazdę i powodować, że będzie ona bezpieczniejsza, to jednak w dalszym ciągu wielu kierowców dobiera dodatkowe akcesoria. Które z nich są szczególnie mocno polecane i dlaczego?

Wideorejestratory samochodowe

Nawet najbardziej wymyślne systemy ostrzegania czy też stabilizacji toru jazdy nie spowodują, że podróżowanie samochodem stanie się całkowicie bezpieczne. Zawsze wchodzi tu jeszcze w grę czynnik ludzki, który jest źródłem bardzo poważnych, a często niedających się poprawnie zinterpretować wypadków. Z tego też powodu dla swojego bezpieczeństwa dobrze jest mieć na przedniej szybie wideorejestrator samochodowy, który cały czas będzie nagrywał podróż samochodu i w razie czego będzie stanowił dowód przebiegu sytuacji lub wypadku.

Uchwyty samochodowe

Telefony komórkowe używane są w samochodzie coraz częściej. Nie jednak do wysyłania wiadomości, czy też do rozmawiania, lecz jako np. nawigacja. Z tego też powodu bardzo ważne jest to, aby móc wygodny i bezpieczny sposób trzymać telefon w jednej pozycji i obserwować na nim trasę. Umożliwia to oczywiście uchwyt samochodowy, który montowany jest poprzez przyssawkę do szyby, właściwie w dowolnym miejscu.

wideorejestrator samochodowy

Rozdzielacze do gniazdek

Zarówno telefon, jak i wspominany na samym początku wideorejestrator muszą być zasilane z gniazdka zapalniczki. Powoduje to, że zwyczajnie brakuje gniazdek na kolejne urządzenia i nie ma jak naładować przykładowo kolejnego telefonu. Z tego też powodu bardzo zaleca się, aby kupić rozdzielacz do gniazdka zapalniczki, co umożliwi jednoczesne ładowanie kilku urządzeń.