Gdzie kupić sprawdzony rejestrator samochodowy?

Jeżdżenie samochodem, choć stanowi ogromną przyjemność, to jednak jest także bardzo ryzykowne. Codziennie słyszy się o wypadkach i różnego rodzaju kolizjach. Co prawda rejestrator samochodowy przez nimi nie uchroni, lecz pochodzące z niego nagranie może zabezpieczyć przed obarczeniem niewinnego kierowcy winą. Żeby jednak tak się mogło stać, urządzenie to musi zostać odpowiednio wybrane.

Zwróć uwagę na jakość nagrania

Nie da się ukryć, że zdecydowanie najważniejszą funkcją każdego rejestratora samochodowego jest nagranie tego, co się znajduje przed autem. Żeby jednak nagranie było w możliwie jak najlepszej jakości, najostrzejsze i najwyraźniejsze, rejestrator musi charakteryzować się pewnymi cechami. Najważniejszą sprawą, o której trzeba tu pamiętać, jest to, aby nagrywał on nie w 30, jak to jest najczęściej, lecz w 60 klatkach na sekundę. Pozwoli to zachować idealną ostrość nawet podczas najbardziej dynamicznych scen nagrania. Co prawda kwestia rozdzielczości jest tu drugorzędna, lecz nie można kupować urządzenia charakteryzującego się nagraniami o rozdzielczości mniejszej, niż Full HD. Wysokiej jakości modele rejestratorów można znaleźć na stronie eManta.pl.

Kwestie użytkowe kamery samochodowej

rejestrator samochodowy

Oprócz jednak samej jakości nagrania warto przyjrzeć się bliżej temu, jak przedstawiają się liczne cechy użytkowego takiego rejestratora samochodowego. Mowa tu np. o sterowaniu, które oprócz tego poprzez przyciski, powinno być również możliwe w formie głosowej.

Co więcej, warto, aby kupowany model wyposażony był w czujnik ruchu, automatycznie go aktywujący. Pozwoli to np. zabezpieczyć się przed aktami wandalizmu w nocy.