Jakiego Apple Watcha kupić na start?

Apple Watch to wciąż smartwatch, który warto kupić. Ale czy powinieneś kupić nowy zegarek z serii 6, czy też możesz zaoszczędzić pieniądze na tańszej opcji? Nowy Apple Watch wychodzi co roku, jakby zgodnie z harmonogramem, i pomimo rosnącego wyboru alternatyw od innych marek, takich jak Garmin, Oppo i Fitbit, jeśli masz iPhone’a i chcesz smartwatch, Apple Watch pozostaje najlepszym wyborem.

Rozwój smartwatch’y Apple

Apple również przyczynił się do jego zakresu smartwatch budżetu na swojej ostatniej prezentacji, dodając bardziej przystępne cenowo wersji SE. Tańszy zegarek nie posiada niektórych funkcji flagowych, ale wzmacnia obronę Apple przed markami wchodzącymi na rynek smartwatchów budżetowych. Sprawia to również, że wybór odpowiedniego Apple Watch nie jest już tak oczywisty.

Jeśli chodzi o design, nie ma dużej różnicy między różnymi wersjami zegarków. Połóż je obok siebie i wszystkie wyglądają jak Apple Watches, dać lub wziąć kilka milimetrów dla wielkości ekranu i grubości obudowy. Jak więc wybrać między nimi? Jeśli jesteś na rynku dla nowego Apple Watch, główne pytania to: powinieneś zdecydować się na pełną Series 6, który oferuje Apple rosnące możliwości śledzenia zdrowia? A może pójdziesz na mniej funkcjonalny Apple Watch SE lub jedną ze starszych generacji Apple Watch i zaoszczędzisz trochę pieniędzy?

Który Apple Watch będzie najlepszy w 2022 roku?

Apple Watch Series 6 i Apple Watch SE to najlepsze Apple Watch’e, jaki możesz kupić. Dzięki wysokiej wydajności, ulepszonemu ekranowi retina i szybkiemu ładowaniu jest zdecydowanym liderem pod względem wzornictwa i funkcji. Pakiet narzędzi do śledzenia zdrowia, poprawiona dokładność GPS i bardziej wiarygodne odczyty tętna to najlepsze, co widzieliśmy w Apple Watch.

Jeśli jednak jesteś posiadaczem Serii 5, nie przejmując się zbytnio tlenem we krwi, szybkim ładowaniem i nieco szybszą wydajnością, lepiej pozostać przy tym, co masz.

Apple Watch SE

Jeśli nie potrzebujesz monitorowania EKG i SpO2, SE jest najlepszym Apple Watch dla Twojego portfela.

 • OS: watchOS 7;
 • Żywotność baterii: Do 18 godzin;
 • Wodoodporność: 50m;
 • Wi-Fi: Tak;
 • 4G/LTE: Tak;
 • Bluetooth: 5.0;
 • NFC: Tak;
 • GPS: Tak;
 • Puls: Tak;
 • Rozmiar(y): 40mm / 44mm;
 • Pamięć masowa: 32GB.

Parametry Apple Watch SE

Podobnie jak iPhone SE, zegarek Apple Watch SE oferuje większą część tego, co Apple robi najlepiej, ale w okazyjnej cenie. Nadal możesz za jego pomocą śledzić treningi i sen, wykonywać połączenia, słuchać muzyki bez telefonu, ustawiać przypomnienia o spotkaniach, ćwiczyć techniki oddechowe, aby złagodzić stres, i korzystać z wielu innych umiejętności, które sprawiają, że Apple Watch jest świetny.

Ale będziesz musiał się poświęcić. Na początek, SE brakuje nowych funkcji monitorowania EKG serca i tlenu we krwi. Możesz pożegnać się z wygodą zawsze włączonego ekranu i wszelkimi potencjalnymi przyszłymi umiejętnościami, jakie może przynieść układ U1. Nie będzie również w stanie skorzystać z funkcji szybkiego ładowania i nie dostaniesz bardziej wytrzymały wyświetlacz szafirowy.

Ale jeśli możesz żyć bez tych funkcji, SE zapewnia naprawdę silne doświadczenie Apple Watch. W codziennym użytkowaniu brakowało nam ciągłego włączonego ekranu, ale z drugiej strony, dzięki temu mogliśmy w pełni wykorzystać 18 godzin pracy na baterii.