Kijek do selfie i jego funkcje

Jaki kijek do selfie dobrać? Dzisiaj to zagadnienie może nie wzbudza aż tyle emocji co jeszcze parę lat temu, niemniej natomiast ciągle jest ważne! Selfie stick, zwany także monopodem, zrobił prawdziwą furorę w czasach, kiedy fotografia mobilna wypierała aparaty cyfrowe, natomiast robienie sobie zdjęcia „z ręki” ciągle działało jako nowość. Choć przyzwyczailiśmy się do fotografowania w tenże sposób, to ciągle uchwyt na telefon jest niezbędny, wielokrotnie z trochę pozostałych powodów aniżeli niegdyś. Czemu należałoby mieć mieć kijki do selfie z motywem bajkowym?

Jaki kijek do selfie dobrać, na co zwrócić uwagę?

By kupować dobry dla własnych potrzeb kijek do selfie, należy określić, w jakich sytuacjach będzie on stosowany. Zazwyczaj uwiecznienie spotkań towarzyskich stosuje prosty model o długości ramienia ok. 80 cm. Tymczasem do tradycyjnych autoportretów niezwykle funkcjonalnym wyjściem wykaże się nie dłuższy aniżeli 60 cm.

Długość minimalna oraz maksymalna

kijek do selfie

Kijki do selfie mają zwykle strukturę teleskopową. Im dłuższa długość optymalna, tymże większy kadr uda się otrzymać. Odpowiednio, by było to chociaż 70 cm. Należałoby także zwrócić uwagę na długość maksymalną. Im krótsza, tymże lepiej, aby akcesorium zajmowało jak najmniej miejsca w plecaku. Najlepiej jeżeli uchwyt na telefon jest także składany, co pozwoli wygospodarować parę kolejnych milimetrów.

Czy kijkiem do selfie zrobisz zdjęcie, o jakim myślałeś?

Nim odpowiesz sobie na to zagadnienie, musisz zdać sobie sprawę, czy w ogóle potrzebujesz kija do selfie. W selfie sticku odnajdziesz wszystko, czego wymaga osoba lubiąca utrwalać świat na fotografiach. Obecnie jest to niewątpliwie niezwykle proste, ponieważ aparaty w smartfonach są wysokiej klasy, zatem nie należy mieć specjalistycznego aparatu, aby zapisać sobie w pamięci piękne widoki lub sytuacje czy ludzi.