iPhone 13 Pro – jakie ma osiągi?

Wyobraź sobie, że odwiedza Cię dżin, który spełnia trzy życzenia, ale wszystkie muszą dotyczyć tego, czego oczekujesz od swojego następnego smartfona. Jak wynika z badań rynkowych i ankiet, prawie wszyscy spełniliby te same trzy życzenia: świetna żywotność baterii, doskonałe aparaty i duże, piękne ekrany.

Teraz to iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max, które nie są tak bardzo różne od siebie. Dla odniesienia, w zeszłym roku Max otrzymał lepszy system kamer. Teraz są takie same, więc chodzi tylko o wielkość ekranu i żywotność baterii.

A15 Bionic

Bardziej wydajny procesor jest A15. Apple nie zrobił wiele konkretnych roszczeń wydajności po tym, jak A15 porównuje się do zeszłorocznego A14, ale wiemy, że nowy SoC ma 6-rdzeniowy procesor z dwóch wydajności i czterech rdzeni wydajności, 5-core (w modelach Pro) lub 4-core (w zwykłych modelach iPhone 13) GPU, a 16-rdzeniowy NPU.

Wymiary

Wymiary iPhone 13 pro to 5,78×2,82×0,3 cala, czyli 146,7×71,5×7,65 milimetra. Wymiary iPhone’a 13 mini to 5,18×2,53×0,3 cala, czyli 131,5×64,2×7,65 milimetra.

To czyni je niewiele grubszymi od swoich poprzedników. iPhone 13 mini jest nadal maleńki, i to jest wielki, aby zobaczyć jedną ręką telefon z tak wielu funkcji w linii Apple ponownie. Jeśli tylko możemy być pewni, że nadal będzie w przyszłym roku.

Jest szerszy wybór pasm 5G w tym roku dzięki nowemu modemowi 5G – a niektóre regiony, takie jak USA, otrzymają model z mmWave 5G. Nie ma jednak obsługi Wi-Fi 6E, co może irytować tych, którzy wcześnie zainwestowali w kompatybilny router. Jakość połączeń i odbiór Wi-Fi są zarówno doskonałe.

Oba modele iPhone’a 13 Pro

iphone 13 pro grafit
sprawdź szczegóły o iphone 13 pro na stronie ISpot

Podstawowy rozmiar pamięci masowej jest nadal 128 GB, z 256 GB i 512 GB dwie opcje, które sugerowałbym dla większości ludzi. Jest też wersja o pojemności 1 TB – pierwsza dla iPhone’a. Ten 1TB model może się przydać, jeśli planujesz strzelać zdjęcia wyłącznie w ProRaw i wideo w ProRes – ponieważ, oczywiście, nadal nie ma rozszerzalnej pamięci masowej.

Żywotność baterii

  • Brak bloku ładowania w zestawie
  • Żywotność baterii lepsza niż w poprzednich dwóch modelach Pro
  • Pełne naładowanie w mniej niż 100 minut
  • Wszystkie modele iPhone’a 13 otrzymały duże, bardzo zauważalne ulepszenia w zakresie wytrzymałości. iPhone 13 Pro działa znacznie dłużej niż modele 12 Pro i 11 Pro.

Jeśli chcesz mieć absolutnie najlepszą baterię w telefonie iPhone, przejdź do 13 Pro Max. Jednak 13 Pro nadal komfortowo udało mi się dostać przez cały dzień, pracując do następnego dnia, jeśli nie naciskał go zbyt mocno. Ten wzrost wytrzymałości pochodzi z kilku różnych uaktualnień. Jest większa bateria, bardziej wydajny chipset i ProMotion.

Ładowanie jest nadal przez Lightning, co oznacza, że nadal czekamy na iPhone’a z USB-C. W przypadku telefonu Pro, który może przenosić niezliczone ilości gigabajtów materiału ProRes, powolność Lightning (działającego przez USB 2.0) nie jest wystarczająca.

Pamięć masowa

Po raz pierwszy, modele iPhone 13 Pro mogą być skonfigurowane z 1TB pamięci masowej przy zakupie. Szczerze mówiąc, nie wydaje się, że większość ludzi potrzebuje tak dużo pamięci masowej na swoich telefonach.