Głośniki bluetooth – jakie zasilanie?

Podczas kupowania i wybierania głośników bluetooth wiele osób zwraca uwagę na to, jak wyglądają dane modele, jak prezentują się ich właściwości muzyczne itd. A przecież pamiętać trzeba, że nie jest to sprzęt, z którego uzyska się jakość dźwięku na poziomie zwykłym kolumn głośnikowych. Ogromną zaletą takiego głośnika jest jego mobilność, więc trzeba się skupić w tym wypadku na innej cesze. Mowa oczywiście o tym, jak takie głośniki są zasilane.

Zasilanie na baterie

Nie da się ukryć, że zdecydowanie najpopularniejszym modelem zasilania, który używany jest w tego typu głośnikach, są po prostu baterie. Dzięki temu głośnik jest lekki, oraz fizycznie mniejszy, co znacznie poprawia jego właściwości związane z przenoszeniem go. Niestety ogromną wadą takiego rozwiązania jest fakt, że baterie szybko się rozładowują, co zapewnia bardzo krótki czas działania. Co więcej, trzeba mieć przy sobie zawsze baterie na wymianę, aby możliwe było ponowne cieszenie się muzyką.

Zasilanie akumulatorowe

Nieco innego typu rozwiązaniem jest stosowany w tym wypadku akumulator. Głośniki bluetooth https://manta.com.pl/product-category/audio/przenosne-glosniki-bluetooth/ są w przypadku tego źródła zasilania nieco cięższe, a także większe, lecz nie da się ukryć tego, że ich czas działania jest naprawdę długi i często sięga nawet kilku tygodni. Można więc spokojnie zapomnieć o niedogodnościach związanych z ładowaniem i wymianą baterii. Oczywiście wyższa jest również cena, lecz w tym wypadku jest to sprawa do zaakceptowania, ponieważ korzyści z korzystania z takiego modelu w pełni ją rekompensują.