Jak powinien działać system alarmowy?

Decydując się na stworzenie systemu alarmowego niezbędne jest podjęcie decyzji choćby dotyczącej tego, jak będą działały powiadomienia. Wybrać można w tym względzie powiadomienia w formie radiowej, tekstowych informacji, telefonicznej.

Czujki stosowane w systemach alarmowych
W systemach alarmowych zastosowane mogą być różne typy czujników. W celach bezpieczeństwa można zastosować czujniki:
– podczerwieni,
– mikrofal,
– świateł,
– zbicia szyby,
– drgań.

W drzwiach i oknach stosowane mogą być również kontaktrony, czyli proste i skuteczne czujniki magnetyczne. Tego typu czujniki w odróżnieniu od czujników ruchu są w stanie informować o próbie włamania przed dostaniem się złodzieja do wnętrza domu. Wiadomość o włamaniu otrzymuje się zanim włamywacz sforsuje drzwi czy okna. Z tego powodu doskonałym rozwiązaniem jest również kontaktron bramowy, który może być zastosowany w bramach.

Gdzie można zastosować kontaktron?
Kontaktrony bramowe mogą być również stosowane przez właścicieli zwierząt. Taki czujniki nie włączą się przypadkowo. Coraz częściej czujniki tego typu stosowane są również w wersji zintegrowanej. Atutem takiego rozwiązania jest to, że nie są one widoczne.
Kontaktrony są również takimi elementami systemu alarmowego, które są kompatybilne z różnymi systemami alarmowymi. Pozwala to znacznie redukować koszty stworzenia systemu. Nie ma również problemu indywidualnego ich dopasowania do tworzonego systemu, jak też ewentualnej rozbudowy systemu.