Z jakiego materiału etui na telefon Huawei P40 wybrać?

Aby wybrać porządne etui na telefon Huawei P40 warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę i design, ale również na jakość wykonania. W dużej mierze to właśnie od wykorzystanego materiału zależy wytrzymałość etui na uszkodzenia mechaniczne i nie tylko. Producenci gadżetów do telefonów mają w swojej ofercie sprzedażowej wiele ciekawych modeli wykonanych z różnych materiałów, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi.

Poliwęglanowe etui

Poliwęglanowe etui Huawei P40 jest wykonane w całości z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego. Największą zaletą poliwęglanowego etui jest atrakcyjna cena i niewielka waga, która w przypadku gadżetów mobilnych odgrywa ważną rolę. Poliwęglan jest fantastycznym materiałem, który dobrze chroni telefony przez upadkiem nawet z dość dużej wysokości.

Plastikowe etui

Plastikowe etui dostępne są w wielu różnych kolorach, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest spersonalizować nowy smartfon. Wysokiej jakości plastik jest bardzo trwały, ale niestety przy upadku zawsze istnieje ryzyko, że etui może pęknąć.

Silikonowe etui

Jeżeli chodzi o najpopularniejsze pokrowce na smartfony, to silikonowe etui na telefon Huawei P40 nie mają sobie równych. Modele te są bardzo giętkie i doskonale dopasowują się do obudowy każdego urządzenia. Silikonowe etui zapewnia wysoką ochronę podczas upadku i nieprzyjemnymi dla oka zarysowaniami. Godne uwagi są także wodoszczelne etui, które zabezpieczają elektroniczne urządzenia przed zalaniem.