Co zyskujemy dzięki kamerze samochodowej?

Zdarzenia drogowe to nieprzyjemne sytuacje, które mogą przydarzyć się każdemu. Najczęściej w takich okolicznościach mamy do czynienia z kilkoma czynnikami, które mogą wprawiać nas w bezradność. Kamera samochodowa, zamontowana wewnątrz naszego pojazdu, oszczędzi nam stresu i nieprzyjemności, a także pomoże wyjść nam z opresji.

Kamera samochodowa – możliwości oferowane przez wideo-rejestratory

W zależności od modelu, marki i ogólnej specyfikacji sprzętu spotkamy się z różnymi formami kamerek. Mogą być to kamerki umieszczane bezpośrednio na szybie pojazdu, tuż nad kokpitem kierowcy. Inne kamery samochodowe będą skrzętnie ukryte w pojeździe i np. mogą być umiejscowione w lusterku wewnątrz kabiny. Są także wideo-rejestratory umieszczone na tyle pojazdu, zwane popularnie kamerą cofania. Nie każdy rejestrator tylni będzie przechowywał nagrania, ponieważ zdarza się, że obraz przechwytywany w rejestratorze jest wyświetlany w czasie rzeczywistym i nie może być zachowany.

Technologia nagrywania i przechowywania plików

Większość urządzeń może być dostosowywana do preferencji użytkownika. Dobrym wyjściem jest zainwestowanie w dodatkowy nośnik pamięci zewnętrznej, taki jak karta microSD, która pozwoli nam przechowywać większą ilość nagrań, bez nadpisywania się starych plików. Obowiązkowym punktem do zapoznania się jest oczywiście instrukcja urządzenia, która określa dokładnie możliwości danej kamery samochodowej.