Jak wybrać myszkę dla gracza?

Każdy, kto, choć raz próbował swoich sił w wirtualnej rozrywce, ten wie, jak bardzo trudne niekiedy bywa bawienie się na odpowiednio wysokim poziomie. Nie chodzi tu jednak o posiadany komputer i wyświetlaną przez niego grafikę, lecz o posiadana myszkę, która, gdy jest źle dobrana, potrafi całkowicie zniszczyć całą radość z grania w gry.

Rodzaj myszki

Wybierając myszkę dla gracza najważniejszą sprawą, jaką trzeba określić przed zakupem, jest to, w jaki sposób ma dana myszka działać. To czy będzie to myszka laserowa, czy też może optyczna określi nie tylko jakość gry, ale też to, jak danej myszki będzie się używało.
Zdecydowanie najbardziej precyzyjnym rozwiązaniem jest myszka laserowa, która dzięki niezwykle czułemu laserowi potrafi wykryć nawet minimalną zmianę położenia myszki względem blatu. Niestety myszka laserowa nie będzie działała na każdej powierzchni, o czym także trzeba pamiętać. W jej przypadku odpadają np. wszelkiego rodzaju szklane i przezroczyste blaty.
Drugim rodzajem myszki jest wersja optyczna, która nie tylko jest znacznie tańsza, lecz także potrafi pracować właściwie wszędzie. Choć nieco gorsza, nadal może to być świetna myszka dla gracza Manta.

Z kablem czy bezprzewodowa?

Zupełnie osobną sprawą jest metoda połączenia myszki z komputerem. Standardowym rodzajem myszki jest ta łącząca się po kablu. Posiada ona olbrzymią zaletę bardziej precyzyjnego przesyłania sygnału do komputera, niestety wiąże się ona także z plątaniem się po biurku kabla i jego ograniczonym zasięgiem.
Myszka bezprzewodowa, choć wygodna jest droższa, cięższa, a także wymaga ładowania lub wymiany baterii.