Funkcje lokalizatora GPS Bluetooth

Jest idealnym gadżetem nie tylko dla osób roztargnionych i zapominalskich, którym często zdarza się zgubić klucze lub portfel. Miniaturowy lokalizator GPS Bluetooth ma znacznie więcej zastosowań.

Małe lokalizatory GPS, wykorzystujące Bluetooth, wyglądem przypominają zwykle breloczki do kluczy. Okazuje się jednak, że nie tylko kluczy mogą strzec.

Lokalizacja przedmiotów

Lokalizator GPS Bluetooth, dopięty do kluczy lub jakiegokolwiek innego przedmiotu, w tym przede wszystkim portfela, wraz z zainstalowaną darmową aplikacją na smartfonie, skutecznie zabezpiecza przedmioty przed zgubieniem.

Zasięg takiego lokalizatora to około 25 metrów. Podczas pracy urządzenie połączone jest ze smartfonem przez Bluetooth. Jeżeli klucze wypadną z kieszeni, albo portfel ktoś ukradnie i lokalizator straci połączenie z telefonem, aplikacja w smartfonie natychmiast podniesie alarm. Będzie można nie tylko momentalnie zauważyć brak zabezpieczonego przedmiotu, lecz również odczytać jego ostatnie znane położenie.

lokalizator gps bluetooth

Funkcje dodatkowe

Poszczególne lokalizatory GPS Bluetooth różnią się wbudowanymi funkcjami, do których należy np. namierzanie telefonu za pomocą lokalizatora.

Po wciśnięciu przycisku breloczka, odpowiednio skonfigurowana aplikacja uruchomi dźwięk w zawieruszonym smartfonie. Niektóre modele oferują nawet możliwość sterowania aparatem komórki i robienie zdjęć.

Ciekawym pomysłem jest również włożenie lokalizatora GPS bluetooth do kieszeni dziecka podczas wspólnych zakupów. Dzięki temu szybko zauważy się oddalenie pociechy.

Dodaj komentarz