O czym pamiętać, kupując kartę pamięci?

Karty pamięci przydają się dzisiaj w bardzo rożnych urządzeniach codziennego użytku – choćby w:

  • telefonach i smartfonach,
  • aparatach fotograficznych,
  • odtwarzaczach MP3 / MP4,
  • tabletach

i nie tylko. Jak widać, są to dodatki przydatne i w pracy, jak i w realizacji różnego rodzaju hobby. Trudno sobie dziś wyobrazić życie bez choć jednej karty pamięci w domu.

Podczas kupowania takiej karty trzeba jednak pamiętać o kilku rzeczach

  • przede wszystkim musi być ona kompatybilna z urządzeniem, do którego ma
  • być włożona i to przynajmniej pod dwoma aspektami:
  • wielkości,
  • pojemności.

Jeśli chodzi o wielkość – istnieją dwie podstawowe wielkości: mniejsza (micro), najczęściej stosowana w smartfonach i nieco większa – dość często spotykana choćby w aparatach fotograficznych. Karty micro najczęściej są sprzedawane z adapterami, aby mogły być stosowane w każdego rodzaju urządzeniach.

 karty pamięciJeśli chodzi o pojemność, do niedawna były dostępne karty pamięci o pojemności już 1 lub 2 GB. Teraz pojemności te właściwie są już bardzo rzadko spotykane, a najczęściej spotykaną kartą o najmniejszej pojemności jest karta z 4 GB miejsca na dane. Oprócz tego można zakupić karty o pojemności: 8, 16, 32 i 64 GB.

Kupując kartę pamięci do konkretnego urządzenia, trzeba więc zwrócić uwagę na jej kompatybilność pod względem wielkości i pojemności, fajny wybór jest tu na https://www.sferis.pl/karty-pamieci-do-smartfonow-2131. Są bowiem urządzenia, które nie obsługują kart pamięci np. mniej pojemnych, niż 8 GM i bardziej pojemnych, niż 32 GB. Odpowiednie informacje na ten temat można zazwyczaj znaleźć w instrukcji obsługi konkretnego urządzenia lub poprosić o pomoc sprzedawcę w sklepie, w którym został zakupiony dany sprzęt. Jeśli to możliwe, warto sprawdzić na miejscu, już podczas zakupu, czy kupowane urządzenie współpracuje z konkretną kartą pamięci.

Karty pamięci to wygodny nośnik danych – są niewielkie i lekkie, a można na nich przechowywać naprawdę sporo danych, co bywa istotne np. jeśli chodzi o zdjęcia i inną grafikę. Co więcej, można je łatwo przekładać między urządzeniami, co jeszcze bardziej ułatwia korzystanie z nich.

Dodaj komentarz