Czym są drukarki 3D?

Gdyby powiedzieć komuś przed kilkoma laty, że powstanie w niedługim czasie urządzenie umożliwiające tworzenie w domu dowolnych obiektów, to uśmiechnął by się szeroko. Gdyby jednak dodać, że takie urządzenie będzie kosztowało zaledwie kilkaset złotych, to co najwyżej popukałby się w głowę. Jakież było by zaskoczenie takiej osoby, gdy pokazać mu dzisiejsze drukarki 3D.

Jak to działa?

Drukarka 3D jest urządzeniem, które na podstawie specjalnego programu wykonawczego tworzy trójwymiarowe obiekty (zobacz szczegóły na https://sklep.gkpge.pl/drukarki-3d). Proces ten polega na nakładaniu przez drukarkę kolejnych warstw filamentu, które umieszczane są według przesłanego projektu, W ten sposób powstają obiekty 3D, które zależnie od zastosowanego filamentu i jego ilości, charakteryzują się określoną gęstością, szczegółowością i wytrzymałością.

Co potrafi to urządzenie?

Możliwości drukarek 3D są właściwie nieograniczone. Dysponując odpowiednią wyobraźnią, podstawowymi umiejętnościami informatycznymi, odpowiednią drukarką i materiałem do drukowania, można wykonywać właściwie dowolne obiekty.

Bez najmniejszego problemu można drukować zabawki, plastikowe elementy, części samochodowe, różnego rodzaju mechanizmy, czy nawet elementy ludzkiego ciała. Właściwie jedynym logicznym ograniczeniem jest pole druku drukarki, którego wielkość określa maksymalne rozmiary obiektu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby w razie potrzeby kupić większą drukarkę, która wykona nawet najbardziej skomplikowane projekty.

Dodaj komentarz