Jakie baterie do smartfonów są najlepsze?

Nowoczesne smartfony mogą pochwalić się doskonałą wydajnością, ale niestety bardzo często jest to okupione szybszym rozładowywaniem się baterii. Krótka żywotność baterii jest zmorą właścicieli telefonów komórkowych, dlatego też warto postawić na solidne baterie, które utrzymają sprzęt przez wiele długich godzin.

Co ma wpływ na zużycie baterii

Największy wpływ na zużycie baterii smartfona ma wielkość ekranu, wydajność procesora oraz ilość zainstalowanych aplikacji. Pamiętać należy również i o tym, że sporo energii pobiera także Wi-Fi i GPS, dlatego też warto wyłączyć te funkcjonalności, gdy się z nich nie korzysta.

Pojemność baterii – co warto wiedzieć

Smartfony wyposażone w 5 calowy ekran, 4 rdzeniowy procesor i baterie o pojemności 1500 mAh nie są najlepszym wyborem. W dzisiejszych czasach problemem dla producentów nie jest zwiększenie pojemności baterii, ale zaprojektowanie takich akumulatorów, które umożliwią zachowanie smukłego kształtu i niewielkiej wagi.

smartfoneJak wydłużyć żywotność baterii

Najprostszym sposobem na wydłużenie żywotności baterii w smartfonie jest oczywiście zmniejszenie jasności ekranu. Przy normalnym funkcjonowaniu powinno wystarczyć 50%-80%. Warto wyłączyć również synchronizowanie i aktualizacje, które mogą pobierać energię w najmniej sprzyjającym momencie. Warto także przyzwyczaić się do zamykania aplikacji, które działają w tle. W wielu systemach mobilnych zwykłe wyjście z programu wcale nie oznacza jego całkowite zamknięcie.

Jakie baterie do smartfonów wybrać

Decydując się na nowe baterie GSM należy zwrócić szczególną uwagę na ich typ. Warto w pierwszej kolejności postawić na niezawodne akumulatory typu Li-Ion oraz Li-polimer, które oparte są na nowoczesnych ogniwach. Olbrzymią zaletą baterii tego typu jest to, że można je doładować zawsze i nie trzeba czekać na całkowite rozładowanie. Wbrew pozorom jest to bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza jak często się podróżuje. Przydać może się także powerbank albo dodatkowa bateria zewnętrzna, dzięki której można wydłużyć żywotność smartfona.

Dodaj komentarz