Czy dobry smartfon zawsze musi być drogi?

Dużą zaletą współczesnych telefonów jest to, że obejmują one wiele różnych półek cenowych. Najtańsze smartfony można kupić już za niecałe 150 złotych, podczas gdy te najdroższe sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych. Czy jednak dobry smartfon musi pochodzić z wysokiej albo przynajmniej średniej półki cenowej?

Wątpliwa jakość najtańszych smartfonów

Jak wiadomo, im tańsze urządzenie, tym jego jakość jest prawdopodobnie niższa. Podobnie sprawa wygląda w przypadku smartfonów. Te z najniższej półki cenowej zazwyczaj posiadają wiele wad, które nie pozwalają na komfortowe korzystanie z telefonu. Jest to na przykład słaby procesor, który nie pozwoli na uruchomienie większości popularnych aplikacji czy wyjątkowo niskiej jakości aparat. Sama budowa tych urządzeń pozostawia wiele do życzenia, jako że ich obudowa i wyświetlacze często są nietrwałe i podatne na wszelkie uszkodzenia.

Szacunkowy próg cenowy

Określenie od jakiej ceny zaczynają się stosunkowo dobre smartfony nie jest proste. Większość osób decydujących się na ten typ telefonu wymaga większej ilości funkcji niż wykonywanie połączeń czy wysyłanie wiadomości tekstowych, a więc przy ocenie jakości należy brać pod uwagę przede wszystkim płynność działania urządzenia i jakość aparatu. Dzięki temu można uznać, że smartfony za cenę około 300 złotych są już na tyle dobrej jakości, że pozwalają na wykorzystanie ich podstawowych funkcji przy zachowaniu pełnego komfortu.

Dodaj komentarz